Co cechuje dobre biuro rachunkowe?

Wybór biura rachunkowego to dzisiaj nie lada wyzwanie, a ostateczna decyzja może mieć znaczący wpływ na późniejsze funkcjonowanie i finanse danego przedsiębiorstwa. Dobrze prowadzona księgowość, to nie tylko rzetelne rozliczenia, doglądanie faktur czy ksiąg rachunkowych firmy. Dokumenty księgowe mogą także pomóc w możliwie najlepszym rozlokowaniu budżetów, czy przeniesieniu ich na potencjalnie bardziej dochodowe projekty. Czym więc powinni kierować się przedsiębiorcy wybierając biuro rachunkowe?

Co sprawdzić na początek?

Pierwszym, co powinien sprawdzić przedsiębiorca zanim podpisze umowę z danym biurem rachunkowym, to fakt czy placówka posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Może się to wydawać zbędne, należy jednak pamiętać, że błędy zdarzają się nawet najbardziej doświadczonym księgowym, w takim przypadku ewentualne koszty poniesione przez przedsiębiorcę zostaną pokryte właśnie z ubezpieczenia.

Można powiedzieć, że osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą pracują 24 godziny na dobę. Często może się więc zdarzyć sytuacja, w której w natłoku spotkań czy obowiązków, przedsiębiorca zwyczajnie nie znajdzie czasu na wizytę w biurze rachunkowym. Ważne więc, by księgowość dawała różne możliwości komunikacyjne – np. drogą mailową bądź telefoniczną, zdarzają się też placówki, które oferują odbiór dokumentów od klienta.

Przed podjęciem współpracy z zewnętrzną księgowością warto także sprawdzić opinie poprzednich klientów. Dzisiaj to zadanie jest naprawdę banalne, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, jak choćby „prowadzenie księgowości Łódź” i zapoznać się z komentarzami zostawionymi na profilu danej firmy.

Pamiętaj by nie kierować się wyłącznie ceną

Dla wielu osób to właśnie cena jest najważniejszym wyznacznikiem, na podstawie którego dokonuje wyboru. Okazuje się jednak, że to bardzo zła praktyka – może bowiem skutkować problemami, a nawet dodatkowymi kosztami, które firma będzie musiała ponieść w skutek niechlujnych działań księgowych. Dlatego właśnie wybór firmy zewnętrznej świadczącej usługi księgowe, powinien być dobrze zaplanowany i przemyślany.

Zadzwoń:
+48 502 592 828

Zobacz stronę:
http://www.atax.info.pl/
Prowadzenie księgowości Łódź

Dojazd: