PORTALE PARTNERÓW
Osuszanie dachu – od czego zacząć

Osuszanie dachu – od czego zacząć

Bez względu na to, jaki rodzaj pokrycia dachowego zastosujemy na swoim domu, na każdym dachu są miejsca szczególnie podatne na uszkodzenia i przecieki. Są to wszelkiego rodzaju łączenia oraz uszczelnienia, np. wokół komina lub okna dachowego.

W przypadku nieszczelności w pokryciu dachowym liczy się czas, by nie dopuścić do zawilgocenia elementów konstrukcyjnych dachu, a także do rozwoju toksycznego grzyba.

Osuszanie dachu – krok pierwszy: lokalizacja i usunięcie przecieku

Zanim przystąpimy do osuszania, należy najpierw odszukać miejsce przecieku i naprawić uszkodzony fragment pokrycia. Poszukiwania nieszczelności najlepiej rozpocząć na strychu, chyba że mamy do czynienia z zaadaptowanym użytkowo poddaszem, szukać należy na powierzchni dachu. W tym celu najlepiej zgłosić się do firmy dekarskiej, która wykańczała dach.

Osuszanie dachu – krok drugi: szacowanie strat

Kolejnym krokiem przed rozpoczęciem osuszania jest analiza stopnia zawilgocenia. Trzeba sprawdzić, jakie zniszczenia woda zdążyła wyrządzić i czy problem dotyczy także elementów konstrukcyjnych lub termoizolacyjnych.

Osuszanie dachu – krok trzeci: wybór metody osuszania

Gdy już wiemy, z jaką skalą zawilgocenia musimy się zmierzyć, możemy przystąpić do osuszania. Zadanie to jest niezwykle trudne z uwagi na wiele zakamarków i skosów, dlatego warto zlecić to specjalistom. Ich doświadczenie będzie bezcenne w takich przypadkach i szybko pozwoli pozbyć się problemu.

Więcej na temat metod osuszania znajdziesz tutaj: osuszanie dachu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *