PORTALE PARTNERÓW
Olej antykorozyjny Warszawa – właściwości

Olej antykorozyjny Warszawa – właściwości

Korozja metali to naturalne zjawisko. Jest to proces degradacji metalu na skutek reakcji zachodzącej pomiędzy elementem a otoczeniem. Tempo korodowania jest uzależnione od wielu czynników fizycznych i mikrobiologicznych, jednak dzięki produktom antykorozyjnym można ten proces spowolnić, a nawet zatrzymać. Wśród tych preparatów, na szczególną uwagę zasługuje olej antykorozyjny. Warto więc przekonać się, w jakich przypadkach się sprawdzi.

Olej antykorozyjny Warszawa – zastosowanie

Środki antykorozyjne, takie jak olej stosuje się na powierzchni elementów metalowych, w celu czasowego zabezpieczenia ich przed rozwojem procesów korozyjnych. Jest to produkt na bazie wody, który znajduje zastosowanie w następujących przypadkach:

  • w celu zwiększenia efektywności ochrony antykorozyjnej przy wykorzystaniu innych, standardowych materiałów opakowaniowych VCI,
  • podczas pakowania, składowania bądź użytkowania części bez dodatkowej ochrony w postaci worków antykorozyjnych VCI,
  • w celu ochrony części lub maszyn wielkogabarytowych narażonych na oddziaływanie warunków atmosferycznych i promieniowania UV.

Olej antykorozyjny Warszawa – rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów oleju antykorozyjnego. Producenci proponują coraz to nowsze i bezpieczniejsze dla środowiska produkty. Wśród nich można wymienić następujące przykłady:

  • Olej Axxanol™ 46-BIO – jest wytworzony na bazie olejów roślinnych, więc jest w 100% biodegradowalny. Ma on właściwości smarne, dlatego stosowany jest, jako zamiennik dla olejów spełniających normę MIL-PRF-3150, MIL-PRF-63460 oraz MIL-PRF-16173 i zapewnia ochronę antykorozyjną do 12 miesięcy pod zadaszeniem lub do 3 miesięcy w warunkach zewnętrznych.
  • Olej Perigol 100 – jest bezrozpuszczalnikowym, odpornym na hydrolizę i nieemulgującym olejem przeznaczonym do ochrony antykorozyjnej. Ma właściwości tiksotropowe. Co to oznacza? Oznacza to, że zas ściekania po nałożeniu jest krótszy, grubość powstałej warstwy jest większa, a stabilność temperaturowa filmu wynosi ok 50°C.
  • Olej Axxanol 750 VCI – jest olejem mineralnym łączącym w sobie zalety filmu olejowego z technologią lotnych inhibitorów korozji. Zapewnia ochronę do 10 miesięcy pod zadaszeniem oraz do 7 lat przy wykorzystaniu innych opakowań antykorozyjnych. Zastosowanie oleju VCI zmniejsza ryzyko korozji powierzchni, gdzie struktura filmu olejowego nie jest jednolita.

Wszystkie powyższe produkty dostępne są w ofercie firmy Zerust Excor: olej antykorozyjny Warszawa.

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
olej antykorozyjny Warszawa

Dojazd:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *