Bez względu na to, jaki rodzaj pokrycia dachowego zastosujemy na swoim domu, na każdym dachu są miejsca szczególnie podatne na uszkodzenia i przecieki. Są to wszelkiego rodzaju łączenia oraz uszczelnienia, np. wokół komina lub okna dachowego.
W przypadku nieszczelności w pokryciu dachowym liczy się czas, by nie dopuścić do zawilgocenia elementów konstrukcyjnych dachu, a także do rozwoju toksycznego grzyba.
Osuszanie dachu – krok pierwszy: lokalizacja i usunięcie przecieku
Zanim przystąpimy do osuszania, należy najpierw odszukać miejsce przecieku i naprawić uszkodzony fragment pokrycia. Poszukiwania nieszczelności najlepiej rozpocząć na strychu, chyba że mamy do czynienia z zaadaptowanym użytkowo poddaszem, szukać należy na powierzchni dachu. W tym celu najlepiej zgłosić się do firmy dekarskiej, która wykańczała dach.
Osuszanie dachu – krok drugi: szacowanie strat
Kolejnym krokiem tu moze być twój link, napisz do nas jest analiza stopnia zawilgocenia. Trzeba sprawdzić, jakie zniszczenia woda zdążyła wyrządzić i czy problem dotyczy także elementów konstrukcyjnych lub termoizolacyjnych.
Osuszanie dachu – krok trzeci: wybór metody osuszania
Gdy już wiemy, z jaką skalą zawilgocenia musimy się zmierzyć, tu moze być twój link, napisz do nas. Zadanie to jest niezwykle trudne z uwagi na wiele zakamarków i skosów, dlatego warto zlecić to specjalistom. Ich doświadczenie będzie bezcenne w takich przypadkach i szybko pozwoli pozbyć się problemu.
Więcej na temat metod osuszania znajdziesz tutaj: tu moze być twój link, napisz do nas
Zadzwoń:
tu moze być twój link, napisz do nas
Zobacz stronę:
tu moze być twój link, napisz do nas
Dojazd:
- Inwestowanie w mieszkania na wynajem – opłacalność i wskazówki - 22 września 2023
- Szkolenie z wystąpień publicznych – klucz do skutecznej komunikacji - 21 września 2023
- Kurs trenera personalnego – klucz do sukcesu w branży fitness - 21 września 2023