dzieki odpowiedniej optymalizacji strony internetowej, firma z wieliczki moze zyskac wieksza liczbe klientow i zwiekszyc swoje zyski. - pozycjonowanie tuchow - dzieki skutecznemu pozycjonowaniu, przedsiebiorstwo moze zwiekszyc swoja widocznośc w internecie i przyciagnac nowych klientow.
Czego nie wiesz o keramzycie, a powinieneś, jeśli chcesz korzystać z ekologicznych rozwiązań?

Czego nie wiesz o keramzycie, a powinieneś, jeśli chcesz korzystać z ekologicznych rozwiązań?

Materiały, które umożliwią Ci budowę w duchu ekologii, nie muszą być trudno dostępne. Przekonaj się, czego nie wiesz o keramzycie, a powinieneś, jeśli zależy Ci na mieszkaniu zgodnym z naturą. Szybko przekonasz się, że proponowane rozwiązanie dedykowane jest nie tylko dużym inwestorom i przedsiębiorcom.

 

Krótko o keramzycie

 

Keramzyt, czyli lekkie kruszywo ceramiczne, wykorzystywane w budownictwie pochodzi z ziemi! Materiał pozyskuje się z glin pęczniejących. Co więcej, w wyniku obróbki cieplnej keramzyt zmienia się granulat coraz częściej wykorzystywany również w ogrodnictwie. Poznaj istotne fakty i sprawdź, czego nie wiesz o ekologicznym kruszywie.

 

Keramzyt w budownictwie ekologicznym

 

To prawda! Wykorzystywany do produkcji keramzytobetonowych pustaków przyczynia się do zwiększenia termoizolacyjności domu. Należy pamiętać, by wykorzystywany materiał był suchy. Spełnienie tego warunku zagwarantuje prawidłowe odprowadzanie pary wodnej i zapobiegnie powstawaniu wilgoci. To z kolei pozytywnie wpłynie na prawidłową termoizolację.

 

Kermazyt w ogrodnictwie

 

Także tym niecodziennym. Mowa o zielonych dachach, aranżowanych także po to, by zatrzymać wodę opadową. Ekologiczny granulat może przyjąć ilość wody odpowiadającą połowie swojej objętości i skutecznie opóźnić jej spływ. Kruszywo skutecznie nawadnia roślinność, wyraźnie zmniejszając częstotliwość jej podlewania. Dodatkowo materiał jest przyjazny pszczołom. Właśnie dlatego wykorzystuje się go, by przygotować bezpieczne poidła. Przemyślane rozwiązanie wyraźnie ogranicza przypadki utonięcia pszczół i pozwala im bezpiecznie korzystać ze źródeł wody.

 

Z naturalnego surowca i w zgodzie z naturą

 

Kruszywo nie tylko pozyskuje się z naturalnego surowca, jakim jest specjalny rodzaj glin pęczniejących. Keramzyt pozyskuje się w maksymalnie ekologiczny sposób, pozbawiony zbędnej produkcji odpadów. Dodatkowo materiał jest aż pięciokrotnie lżejszy od piasku. Niższa waga gwarantuje wydajniejszy transport i znacznie niższą emisję dwutlenku węgla.

 

Pożyczony od natury

 

Dzięki temu możemy zwrócić go w każdym momencie, nie zaśmiecając środowiska. Jak to możliwe? Keramzyt, jako kruszywo naturalne, podlega recyklingowi. Raz wykorzystany w budownictwie może zostać wykorzystany ponownie – na przykład w ogrodnictwie. Mimo eksploatacji materiał nie traci swoich właściwości.