Czym jest elektroniczny papieros

Czym jest elektroniczny papieros

E papierosy wyglądem przypominają trochę te tradycyjne, chociaż są troszkę większe, a ich mechanizm działania opiera się na inhalacji. Podstawą elektronicznego papierosa jest płyn nikotynowy, zwany również liquidem, który zawiera, jak sama nazwa wskazuje nikotynę, a oprócz niej również glikol propylenowy, glicerynę, wodę oraz związki smakowo-zapachowe.

Działanie e papierosa opiera się na podgrzewaniu liquidu, którego opary wydychamy w postaci aerozolu. E papieros zasilany jest przez akumulator lub baterię, za pomocą których płyn rozgrzewa się i paruje, a odparowana nikotyna trafia bezpośrednio do płuc.

Trzeba zwrócić uwagę, że podstawową zaletą elektronicznych papierosów https://maniolo.pl/e-papierosy/ jest brak wydzielania niebezpiecznych dla zdrowia substancji smolistych, które jak wiadomo, obecne są w tradycyjnych papierosach.

Czy rzeczywiście e papierosy są bezpieczne?

Tak naprawdę kogo by nie zapytać, to usłyszy się sprzeczne opinie. Jedni uznają elektroniczne papierosy za skuteczniejszą formę walki z nałogiem oraz bezpieczniejszy substytut tradycyjnych papierosów, natomiast inni za zagrożenie dla zdrowia.

W tradycyjnym dymie tytoniowym jest wiele substancji rakotwórczych. W przypadku elektronicznych papierosów niebezpiecznych związków rakotwórczych i substancji chemicznych jest dużo mniej. E papieros nie wydziela dymu, tylko parę i dzięki temu jest bezpieczniejszy dla osób towarzyszących.
Poza tym paleniu tradycyjnemu towarzyszy wydzielanie znacznie większej ilości toksyn i związków chemicznych niż przy e papierosie.

Zajrzyj również tutaj:  https://viankoshop.com/pl/e-papierosy/ ,  https://rerekum.com/pl/e-papierosy/ ,  https://oyalza.com/pl/e-papierosy/ ,  https://delalvar.com/pl/e-papierosy/ , https://vonshu.com/pl/e-papierosy/ , https://unabigo.com/pl/e-papierosy/

 

Popularne tagi : e papierosy akcesoriae papierosy części zamiennee papierosy akcesoria zamienneelektroniczne papierosy , cetia.pl , nowinky.pl , lulany.pl