Ochrona antykorozyjna – opakowania antykorozyjne z lotnymi inhibitorami korozji

Ochrona antykorozyjna – opakowania antykorozyjne z lotnymi inhibitorami korozji

Skutecznym sposobem na zabezpieczenie elementów metalowych przez negatywnymi skutkami działania korozji są opakowania antykorozyjne zawierające lotne inhibitory korozji. Dzięki tym lotnym substancjom, które uwalniane są z powierzchni opakowań, przechowywane w nich elementy docierają do miejsca docelowego w stanie nienaruszonym oraz mogą być długi i bezpiecznie składowane w magazynie.

Brudne środowisko, niewystarczające czyszczenie, wilgoć – to między innymi one mogą znacznie przyśpieszyć rdzewienie przewożonych metalowych elementów, które w efekcie mogą stać się zupełnie bezużyteczne.

Klasyczne metody ochrony antykorozyjnej polegają m.in. na pokrywaniu metalu farbą, woskiem lub na galwanizowaniu. Zazwyczaj są kosztowne, praco- i czasochłonne. Mogą być również niebezpieczne dla środowiska. Dlatego ciekawą alternatywę stanowią opakowania antykorozyjne.

Ochrona antykorozyjna – folie i papiery

Lotne inhibitory korozji, inaczej zwane VCI rozpuszczają się w wodzie i olejach, przyjmują postać emulsji, żeli, proszków, a gotowe opakowania występują jako powlekane lub impregnowane papiery czy folie.

Folie VCI podlegają recyklingowi, więc są bezpieczne dla środowiska. Nadają się również do przechowywania długoterminowego.

Papiery z VCI zazwyczaj stosuje się jako podłoże do pakowania. Papiery z lotnymi inhibitorami korozji nadają się do pakowania indywidualnego, zbiorczego itd.

Inną możliwością jest umieszczenie emiterów VCI w opakowaniu, co pozwala na powolne uwalnianie lotnych inhibitorów. Jest to skuteczne rozwiązanie nawet w agresywnych warunkach, ale opakowanie musi być szczelnie zamknięte.

Opakowania antykorozyjne dają różnym metalom dobrą ochronę przed rdzewieniem. Takie opakowania zabezpieczają nie tylko elementy, z którymi się stykają, ale również części wewnętrzne. Opakowanie powinny być szczelne. Nie wymagają stosowania dodatkowych rozwiązań, a dzięki VCI produkt nie rdzewieje.

Popularne tagi: ochrona antykorozyjnaprodukty antykorozyjne , pochłaniacze wilgociolej antykorozyjnypreparat antykorozyjnypowłoki antykorozyjne

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
ochrona antykorozyjna

Dojazd: