VCI, czyli prosty sposób na ochronę przed korozją

VCI, czyli prosty sposób na ochronę przed korozją

Rdza, matowienie czy utlenianie są to problemy, które wiążą się z dodatkowymi kosztami w trakcie przechowywania i transportu metalowych przedmiotów. Chcesz poznać proste rozwiązanie, które nie tylko ochroni metalowe elementy przed niekorzystnymi czynnikami środowiska, ale także pozwoli zaoszczędzić nieco czasu i pieniędzy?

Zobacz jakie proste rozwiązanie czeka na Ciebie. Najnowszą odpowiedzią na wymienione zjawiska są opakowania foliowe z VCI, które zapewniają skuteczną ochronę metalowych przedmiotów przed korozją. Takiej folii używa się tam, gdzie trzeba przechować lub przetransportować produkt w warunkach sprzyjającym powstawaniu korozji.

Folia VCI – jak działa

Reakcje chemiczne, które zachodzą wewnątrz opakowania z folii VCI, zapewniają niezawodną ochronę znajdujących się w niej przedmiotów. Oczywiście mowa tutaj o składnikach VCI, które najpierw odparowują z powierzchni folii, by następnie osiąść na metalowej powierzchni. Cząsteczki VCI docierają nawet do najtrudniej dostępnych miejsc na chronionym przedmiocie. Pozwala to na bezpieczne jego magazynowanie i przemieszczanie w każdych warunkach.

Folia VCI – dlaczego się opłaca

Folia VCI z powodzeniem zastępuje inne środki ochrony antykorozyjnej. Aktualnie w celu zabezpieczenia antykorozyjnego metali stosuje się oleje, smary lub pochłaniacze wilgoci. Niestety, gdy mija czas przechowywania bądź transportu, należy usunąć zastosowaną substancję z powierzchni danego przedmiotu, co generuje dodatkowe koszty, a także wymaga czasu. Efektem jest lista zupełnie niepotrzebnych wydatków, które sprowadzić można tylko do jednego i jest nim właśnie folia VCI. Po rozpakowaniu przedmiotu z takiej folii jest on od razu gotowy do użycia.

Popularne tagi: odrdzewiaczoleje antykorozyjnefolia aluminiowafolia antykorozyjnapłyn antykorozyjnypapier antykorozyjnysmar antykorozyjnypapier VCIfolia VCI

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
folia VCI

Dojazd: